Dagmar Smržová (Česká republika)

Narozena 25. 3. 1966 v Praze, v roce 1994 absolvovala pražskou FAMU, obor dokumentární tvorba. Svá osobní témata zpracovala a rozvinula především v dokumentárních pořadech odvysílaných v ČT. Mimo jiné v rámci cyklů dokumentárních pořadů OKO – pohled na současnost, OKNO – pohled k sousedům, Zpověď, EGO nebo Zblízka. Pro ČT natočila dva dokumenty Válka v paměti žen a Nejtěžší volba. Pro společnost Febio vytvořila autorský cyklus dokumentů Táta jako máma o tatíncích na rodičovské dovolené. Spolupracovala také na projektech pro TV Nova a TV Prima. Na podzim roku 2010 měl premiéru její autorský celovečerní dokument Zachraňte Edwardse, který sběrnou metodou vypráví téměř v přímém přenosu příběh mladých manželů ze Zlína, kteří se rozhodli přivést na svět dítě, o němž lékaři tvrdili, že nepřežije ani porod.


Foto: Tomáš Krist, MAFRA

Filmografie

 • Zachraňte Edwardse
  2010
 • Sexuální výchova v Čechách
  2012
 • Otázky pana Lásky
  2013
 • Miluj mě, jestli to dokážeš
  2016

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.