Diskuze k filmu Chci tě, jestli to dokážeš

Režie

16.09.2021, 20:00

O křehké hranici sexu, dotyku, lásky a rodičovského přijetí. Záznam diskuze s režisérkou Dagmar Smržovou a protagonistkami jejího filmu Chci tě, jestli to dokážeš.

Režisérka Dagmar Smržová dlouhodobě dokumentuje životní osudy lidí s hendikepem. Ve svém nejnovějším filmu Chci tě, jestli to dokážeš se dotkla otázky sexuální asistence určené pro hendikepované ženy.

Do diskuze, kterou moderují Kristína Kúdelová (SK) a Petr Vizina (CZ) spolu s režisérkou přijaly pozvání i dvě hlavní protagonistky - Jana, 28 letá žena s mozkovou obrnou a těžkou skoliózou a její matka Martina. Pusťte si záznam diskuze této trojice žen, které ve filmu, vyprávějící nesentimentální příběh o houževnatosti, nezlomném optimismu a potřebě lidské blízkosti, vystupují s neobvyklou otevřeností.

Archiv živého vysílání

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít