Scéna z filmu Rampa
Scéna z filmu Rampa
Scéna z filmu Rampa
Scéna z filmu Rampa
Scéna z filmu Rampa
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Rampa

Režie
Rok 
1962
Země
  • Francie
Délka
27min 
Jazyky ve filmu 

Experimentální sci-fi film je vystavěn jako sled černobílých fotografií. Děj se odehrává po nukleární válce, která zahnala všechny, kteří přežili, do podzemí. Příběh vypráví muž vyslaný zpět v čase, aby zabránil příčinám katastrofy. Během výpravy do minulosti začal být posedlý obrazem násilí, na nějž si vzpomíná z dětství: na zastřeleného muže a záhadnou krásnou ženu. Ve chvíli, kdy si uvědomí spojitost mezi nimi, jsou dějiny odsouzeny k opakování. Metafyzická manipulace prostorem a pamětí se stala předlohou filmu Terryho Gilliama Dvanáct opic.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít