Scéna z filmu Bez slunce
Scéna z filmu Bez slunce
Scéna z filmu Bez slunce
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Bez slunce

Režie
Rok 
1983
Země
  • Francie
Délka
100min 
Jazyky ve filmu 

Film, který komentuje sám sebe - elektronická hmota - jak vzpomínat na žízeň? Mé neustálé putování sem a tam není hledáním kontrastů, ale cestou ke dvěma extrémním pólům přežití, říká Marker v komentáři filmové meditace, která splétá popisy z cest, myšlenky vyjádřené formou dopisu, básně, anekdoty, tematické úvahy o obrazech a filmu. Samotářský světoběžník Marker provází diváka celým světem, pomíjí hranice prostoru a času, minulost prolíná s budoucností stejně jako svět elektronických znaků s hladomorem v poušti. Obrazy provází komentář, předjímá je nebo sleduje jiné asociace, ale nikdy není zřejmé, kdo vlastně hovoří. Film jako trvající tajemství.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít