Bez slunce

Režie
Rok
1983
Země
  • Francie
Délka
100min
Zvukové stopy
Titulky

Film, který komentuje sám sebe - elektronická hmota - jak vzpomínat na žízeň? Mé neustálé putování sem a tam není hledáním kontrastů, ale cestou ke dvěma extrémním pólům přežití, říká Marker v komentáři filmové meditace, která splétá popisy z cest, myšlenky vyjádřené formou dopisu, básně, anekdoty, tematické úvahy o obrazech a filmu. Samotářský světoběžník Marker provází diváka celým světem, pomíjí hranice prostoru a času, minulost prolíná s budoucností stejně jako svět elektronických znaků s hladomorem v poušti. Obrazy provází komentář, předjímá je nebo sleduje jiné asociace, ale nikdy není zřejmé, kdo vlastně hovoří. Film jako trvající tajemství.

Kolekce

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film není ve vaší zemi k dispozici.
Tento film má teritoriální omezení určené distribuční společností. Bohužel nemáme práva film nabízet ke zhlédnutí v zemi, ve které se momentálně nacházíte.
DAFilms je legální platformou, jejíž obsah je zpravidla přístupný po celém světě. Často však musíme respektovat územní omezení, které zadává majitel práv filmu. V některých zemích tedy není možné film spustit a tedy ani zhlédnout.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance