Scéna z filmu Safari v Čechách
Scéna z filmu Safari v Čechách
Scéna z filmu Safari v Čechách
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Safari v Čechách

Režie
Rok 
2017
Země
  • Česká republika
Délka
74min 
Jazyky ve filmu 

Režisér Ivo Pavelek natočil další celovečerní filmový dokument tentokrát o životě a díle zakladatele Safari ve Dvoře Králové. Film o Ing. Josefu Vágnerovi, legendárním řediteli zdejší Z00, vznikal dlouhých sedm let. Podrobně mapuje skutečnost, jak z dětského snu se stává realita. Vágner nás provází celým svým životem za přispění spolupracovníků a rodinných příslušníků. Je skvělý vypravěč a vizionář a líčí trnitou cestu na záchranu genofondu divokých zvířat Afriky. Naučil se překonávat nedůvěru a odpor socialistických funkcionářů ke všemu co vybočovalo z normy tehdejšího komunistického zřízení. Naučil se zvládnout těžkou a nebezpečnou práci odchytu divokých zvířat. Přišel jako první na světě na techniku přípravy zvířat na dlouhé transporty do Evropy. Odměnou mu byly téměř nulové ztráty. Překonal i pomstu režimu za úspěch. Na příkaz státní veterinární správy a nejvyšších stranických míst bylo 30.4.1975 postříleno, pod záminkou nebezpečné nákazy, vzácné stádo žiraf a antilop. Nevzdal to a šel dál proti proudu za svým cílem. Psal knihy o Africe, jezdil na besedy po celém Československu. Vždy měl plné sály i předsálí. Vyprávěl poutavé a napínavé příběhy jeho bohatého a dobrodružného života. Měl svůj styl a byl srozumitelný všem. Lidé ho milovali a dávali mu to na vědomí. I proto se stal mluvčím Občanského fóra Východočeského kraje v listopadu 1989. Čekal ho však ještě jeden důležitý boj. Záchrana lesů naší země před podivnou privatizací v Parlamentu.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít