Hlasujte pro nejlepší krátký film a vyhrajte roční předplatné
Zhlédnout trailer

Zahradnictví: Rodinný přítel

Režie
Rok
2017
Země
  • Česká republika
  • Polsko
  • Slovensko
Délka
130min
Zvukové stopy
Titulky

Rodinná kronika Zahradnictví se odehrává ve třech samostatných kapitolách na pozadí nejdramatičtějších dekád minulého století. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty Jindřicha Rohna, rodině majitele kadeřnického salonu Otty Bocka a rodině majitele prosperujícího zahradnictví Miloše Pecky. Obsáhne dvacet let života postav, kterým bylo souzeno v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta jejich životů.

Kapitola první, Rodinný přítel, se odehrává ve čtyřicátých letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství tří sester obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří Erben.

Rodinný přítel je příběhem lásky, která nesměla být naplněna. Vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Rodinný přítel je nostalgicky laděný rodinný portrét, viděný pohledem žen, které svedl dohromady osud. Je intimním příběhem lásky, o které všichni vědí a o níž všichni musí pomlčet.

Kolekce

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale tento film není ve vaší zemi k dispozici.
Tento film má teritoriální omezení určené distribuční společností. Bohužel nemáme práva film nabízet ke zhlédnutí v zemi, ve které se momentálně nacházíte.
DAFilms je legální platformou, jejíž obsah je zpravidla přístupný po celém světě. Často však musíme respektovat územní omezení, které zadává majitel práv filmu. V některých zemích tedy není možné film spustit a tedy ani zhlédnout.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.