Scéna z filmu Happy Farmers / EN verze
Scéna z filmu Happy Farmers / EN verze
Scéna z filmu Happy Farmers / EN verze
Scéna z filmu Happy Farmers / EN verze
Scéna z filmu Happy Farmers / EN verze
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Happy Farmers / EN verze

Režie
Rok 
2018
Země
  • Česká republika
Délka
34min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

„Happy Farmers“ je krátký dokumentární film o jednom okouzlujícím místě v jižní Francii. Happy Farm, zeleninová ekofarma, je součástí zen-buddhistického kláštera zvaného Plum Village, jehož zakladatel Thich Nhat Hanh byl nominovaný na Nobelovu cenu míru. Místní komunita laiků založila farmu na jílovité půdě, ale díky jejich zaujetí (a spoustě kompostu) farma každý rok vzkvétá víc a víc. Jejich život a práce s rostlinami zpřítomňuje metafory mezi péčí o zeleninu a péčí o vlastní nitro i o celé společenství. Vizuálně poetický dokument živě zprostředkovává atmosféru výjimečného místa.


Českou verzi filmu najdete zde.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít