Scéna z filmu Chinese Checkers
Scéna z filmu Chinese Checkers
Scéna z filmu Chinese Checkers
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Chinese Checkers

Režie
Rok 
2017
Země
  • Německo
Délka
15min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

The film takes the sprawling form of a Chinese checkers games, creating a collage of associations evoked by movements and gambles. Through one family, three different Germanys take shape, including their problematic subchapters. The film centres on the mother who is a passionate Chinese checkers player as well as a tailor and fashion designer in the GDR. The mother’s favourite piece of work is a showpiece dress with piping, cording, tabs and embroidery around the neckline. One has to love this film, if only for the tender re-animation of words we presumed obsolete.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít