Scéna z filmu Svět podle Daliborka
Scéna z filmu Svět podle Daliborka
Scéna z filmu Svět podle Daliborka
Scéna z filmu Svět podle Daliborka
Scéna z filmu Svět podle Daliborka
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Svět podle Daliborka

Režie
Rok 
2017
Země
  • Česká republika
  • Slovensko
Délka
108min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Stylizovaný portrét autentického českého neonacisty, který nesnáší svůj život, jenže neví, co v něm změnit. Do stejné míry sžíravě absurdní a ledově mrazivá tragikomedie přibližuje radikální světonázor „obyčejných slušných lidí“. A když už se zdá, že ve své palčivosti nemůže jít dále, vyvrcholí zcela nekompromisním způsobem.

Naše doporučení:

Temně humorný dokument Víta Klusáka nás seznamuje s třicátníkem, který točí amatérské filmy, skládá básně, maluje obrazy a nenávidí Romy. Film provokující vedle smýšlení hlavního aktéra také mnoha inscenovanými pasážemi nebo autobusem inzerujícím výlet do Osvětimi, odhaluje banální podstatu bílého nacionalismu.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít