Scéna z filmu Manželské etudy: Nová generace
Scéna z filmu Manželské etudy: Nová generace
Scéna z filmu Manželské etudy: Nová generace
Scéna z filmu Manželské etudy: Nová generace
Scéna z filmu Manželské etudy: Nová generace
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Manželské etudy: Nová generace

Režie
Rok 
2019
Země
  • Česká republika
Délka
92min 
Zvukové stopy 

Mirka a Kuba se seznámili na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Svatbou začíná sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů. Mladá dvojice čelí odvěkým výzvám, ale také lákadlům a záludnostem života v současném Česku. Přichází stěhování za město, druhé dítě, hypotéka, krize. Dokáže rodina společně překonat největší překážku? Pomocí časosběrné metody zachycuje Hana Třeštíková ve svém režijním debutu soukromá dramata strhujícím způsobem. Navazuje tak na dílo své matky Heleny, která tento populární formát proslavila.

Naše doporučení:

Hana Třeštíková navázala na časosběrnou sérii své matky portréty svých vrstevníků. Celovečerní verze se dočkalo manželství Mirky a Jakuba. Emotivní příběh plný zvratů je zároveň výpovědí o mezilidských vztazích v éře nepřeberných možností a zesíleného tlaku na naplnění individuálního potenciálu.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít