Scéna z filmu Na vodě
Scéna z filmu Na vodě
Scéna z filmu Na vodě
Scéna z filmu Na vodě
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Na vodě

Režie
Rok 
2018
Země
  • Chorvatsko
Délka
79min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Lidský příběh bývalého průmyslového města Sisak vyprávěný prostřednictvím řek, které protékají jeho centrem. Dnes jsou řeky místem odpočinku. Při setkání s lidmi, kteří se objevují na vodě nebo na břehu řeky, se však ve všech směrech vynořují sociální konflikty transformující se země. Někdy řeka odhaluje pozůstatky minulosti, která ve vodě zanechala stopy. Přestože jugoslávská občanská válka proběhla před více než dvěma desetiletími, toto historické období se zdá být paralelní realitou, která na protagonisty vrhá stíny. Co zůstane za námi?

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít