1989: Z deníku Ivany A.

Režie
Rok 
2014
Země
  • Česká republika
Délka
42min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Předlohou filmu je autentický deník osmnáctileté Ivany A., který reflektuje poslední rok existence komunistického Československa pohledem středoškolačky. Maturitní ples na pozadí událostí Palachova týdne; otravné oslavy 1. máje a memorování sovětských reálií k blížící se maturitě s první cestou na „Západ“. Na povrchu vyhlídky na šedý život, nemožnost studovat ani cestovat, pod povrchem bublající sametová změna... Zajímavá syntéza svědectví skutečných deníkových záznamů a archivních materiálů tehdejších veřejných médií i soukromých pramenů. Originální filmová výpověď o době před 25 lety s výraznou hudební a výtvarnou složkou je určena zejména mladé generaci.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít