Scéna z filmu Země medu
Scéna z filmu Země medu
Scéna z filmu Země medu
Scéna z filmu Země medu
Scéna z filmu Země medu
Scéna z filmu Země medu

Země medu

Režie
Rok 
2019
Země
  • Makedonie
  • Turecko
Délka
86min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Pětapadesátiletá Atidže žije sama se svou nemocnou matkou v místě, kde kdysi bývala horská vesnice. Díky včelaření si zajišťuje skromnou obživu, z okolní přírody se nikdy nesnaží získat víc, než potřebuje. Její život se však začne razantně měnit v momentě, kdy se na sousední pozemek nastěhuje početná rodina, která v jejích včelařských schopnostech vidí potenciál pro vlastní obohacení. Režisérské dvojici se podařilo vytvořit poetický a skromný, leč suverénně natočený a mnohovrstevnatý snímek, který ukazuje, co to znamená žít v souladu s řádem přírody a plně ho přijmout.

Naše doporučení:

Hned na dva Oscary byla v roce 2020 nominována obrazově podmanivá prvotina Tamary Kotevské a Ljubomira Stefanova. Dvojice filmařů v odlehlé hornaté oblasti na severu Makedonie tři roky natáčela tureckou přistěhovalkyni Atidže. Houževnatá optimistka se stará o imobilní matku a sbírá med divokých včel. Ekosystém neuzpůsobuje svým potřebám. Stala se jeho součástí. Pocit souladu mezi člověkem a přírodou navozuje také rytmus vyprávění, určovaný východy a západy slunce a střídáním ročních období.

Můžete si pustit také anglickou verzi filmu.


Rozhovor s tvůrci na dok.revue

Recenze filmu na cinepur.cz

Ve spolupráci s

  • Artcam
  • Filmtopia

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít