60. Zlín Film Festival pro Česká centra

Režie
Rok 
2020
Země
  • Česká republika
Délka
48min 

Tento výběr bude dostupný pouze od 29. května do 7. června 2020.

Pat a Mat a jiné animace:

Ty se máš! (CZE, 2013, 6´)
Režie: Zuzana Brachaczková
Produkce: Fakulta multimediálních komunikací, Univerzita Tomáše Batě ve Zlíně

Úsměvný příběh o jedné slepici, která má pocit, že její život plný neustálého komandování kohoutem, úmorného snášení vajec a kvokání okolních slepic je ten nejhorší na světě. Proč nemohla být psem? Vždyť pes to má tak jednoduché! Celý den se jen válí v boudě pupkem nahoru a láduje se dobrotami. Co se stane, když si dva naivní tvorové vymění své role?

O Modrém autíčku (CZE, 2013, 8´)
Režie: František Novák
Produkce: Československá filmová společnost, s.r.o.

Jeden z příběhů o Modrém autíčku a jeho kamarádech. Růžové autíčko má na sobě šmouhu a je smutné. Kde však vzít vodu, když i řeka vyschla? Jsou tady však přátelé, kteří v každé nesnázi pomohou.

Pozor, zvěř! (CZE, 2014, 6´)
Režie: Noro Drziak, Anthony Wong
Produkce: 3BOHEMIANS

Příběh o lásce dvou hlemýžďů, kteří musí překonat nástrahy tvrdé reality, jež je odděluje. Tou realitou je silnice uprostřed krajiny. Hlemýžď sice nemůže zastavit dopravu, nicméně nebezpečí z projíždějících aut jej také nezastaví. Aby se dostal za svou milou, musí přejít silnici.

Žížaláci – Hřiště (CZE, 2015, 9´)
Režie: Jaromír Gál
Produkce: Česká televize

Žížaláci s Kosákem likvidují následky divoké skládky. Změní se v mlýnek na maso, roztodivné harampádí, rozemelou se a pomocí proměny v lis vytvářejí atrakce - barevné houpačky a skluzavky. Vzniklé dětské hřiště označují značkou a společně s Kosákem jsou jeho prvními návštěvníky.

Erwin (CZE, 2015, 4´)
Režie: Petr Jindra
Produkce: Fakulta multimediálních komunikací, Univerzita Tomáše Batě ve Zlíně

Erwin je kočka domácí, co má ráda svou paničku a ještě víc mikrovlnnou troubu. Film o věrné kočičí lásce a hravosti s hořkým koncem.

Pat a Mat na venkově: Kaktus (CZE, 2015, 8´)
Režie: Marek Beneš
Produkce: Patmat film, s.r.o.

Mat koupí obrovský kaktus a přinese jej domů. Dostat rostlinu dovnitř ale není vůbec jednoduché, protože kaktus je opravdu veliký a navíc má všude trny. Co bláznivého naše dva koumáky napadne tentokrát? Jak kaktus dostanou domů?

Třešňový strom (CZE, 2017, 5´)
Režie: Eva Dvořáková
Produkce: Fakulta multimediálních komunikací, Univerzita Tomáše Batě ve Zlíně

Nástěnný obraz z papíru se sám dotvoří a žije svým vlastním životem. Příběh ukazuje vzájemný vztah mezi postavami na obraze, křehký a ovlivnitelný reálným světem.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít