Scéna z filmu Christo: Chůze po vodě
Scéna z filmu Christo: Chůze po vodě
Scéna z filmu Christo: Chůze po vodě
Scéna z filmu Christo: Chůze po vodě
Scéna z filmu Christo: Chůze po vodě

Christo: Chůze po vodě

Režie
Rok 
2018
Země
  • Itálie
  • Spojené arabské emiráty
  • Německo
  • Spojené státy
Délka
105min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Christo je legendou konceptuálního umění, muž, pro kterého není žádný nápad nerealizovatelný a žádné dimenze příliš megalomanské. Slavné světové monumenty zabalil a umožnil nám spatřit je v úplně jiném kontextu. Všechny tyto instalace realizoval s Jeanne-Claude, svou uměleckou partnerkou a manželkou. Její smrt v roce 2009 byla pro Christa natolik bolestnou událostí, že přerušil svou uměleckou činnost. Nákladný projekt Plovoucí mola byl v roce 2016 náročným návratem zpět. Dokument Andreje Paounova je pohledem za kulisy legendy jménem Christo, biografickým portrétem i zábavnou poklonou muži, jehož umanutost nerespektuje jakékoli hranice.

Naše doporučení:

Dokument o realizaci smělé krajinné instalaci je zároveň situačním portrétem umanutého umělce, jehož nevyzpytatelnost, vášeň a energie dodávají Chůzi po vodě nepolevující spád. Film sestříhaný do kompaktního tvaru z ohromujících 750 hodin natočeného materiálu viděli jako první diváci filmového festivalu v Locarnu.

Ve spolupráci s

  • Artcam

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít