Scéna z filmu Naše malé Polsko
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Naše malé Polsko

Režie
Rok 
2019
Země
  • Polsko
Délka
73min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Dostat se na obor polská studia je v Japonsku prestižní záležitostí. Každý rok je přijato pouze patnáct studentů, kteří mají za úkol detailně se seznámit nejen s  jazykem, ale i s odlišnou polskou kulturou a mentalitou.

„Miluju polský přízvuk, sice ničemu nerozumím, ale zní mi dost inteligentně.“ Úsměvný dokument o nelehkém dospívání studentů Tokijské univerzity, kteří tráví většinu dne zavaleni učením, bojem s  výslovností spřežek či nácvikem divadelního představení Fausta v polštině. Jaké to je poznávat zemi, která je jim geograficky i svojí kulturou tak vzdálená, pouze prostřednictvím učebnic? Ve druhém ročníku se hrstka studentů konečně vydává na vlastní náklady do Polska na zkušenou. Jejich nadšení se setkává jak s odlišnými zvyklostmi, tak i s dobrosrdečnými místními lidmi, kteří se jim snaží vysvětlit, proč za svoje národní jídlo považují kebab. To, o čem si studenti celý poslední rok doma poctivě četli, nabývá při západu slunce nad Vislou nečekaných rozměrů.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít