Naše malé Polsko

Režie
Rok
2019
Země
  • Polsko
Délka
73min
Zvukové stopy
Titulky

Dostat se na obor polská studia je v Japonsku prestižní záležitostí. Každý rok je přijato pouze patnáct studentů, kteří mají za úkol detailně se seznámit nejen s  jazykem, ale i s odlišnou polskou kulturou a mentalitou.

„Miluju polský přízvuk, sice ničemu nerozumím, ale zní mi dost inteligentně.“ Úsměvný dokument o nelehkém dospívání studentů Tokijské univerzity, kteří tráví většinu dne zavaleni učením, bojem s  výslovností spřežek či nácvikem divadelního představení Fausta v polštině. Jaké to je poznávat zemi, která je jim geograficky i svojí kulturou tak vzdálená, pouze prostřednictvím učebnic? Ve druhém ročníku se hrstka studentů konečně vydává na vlastní náklady do Polska na zkušenou. Jejich nadšení se setkává jak s odlišnými zvyklostmi, tak i s dobrosrdečnými místními lidmi, kteří se jim snaží vysvětlit, proč za svoje národní jídlo považují kebab. To, o čem si studenti celý poslední rok doma poctivě četli, nabývá při západu slunce nad Vislou nečekaných rozměrů.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.