Scéna z filmu Uloupené mateřství
Scéna z filmu Uloupené mateřství
Scéna z filmu Uloupené mateřství
Scéna z filmu Uloupené mateřství

Uloupené mateřství

Režie
Rok 
2008
Země
  • Česká republika
Délka
56min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Libuše Rudinská, která se věnuje dokumentární fotografii a natáčení filmů v zemích třetího světa, otevírá ve svém snímku citlivé téma sterilizace romských žen, jež byla v Československu praktikována pod různými záminkami (souhlas pod nátlakem) od počátku sedmdesátých let a v různých skrytých podobách se s ní setkávají romská sdružení i veřejný ochránce práv dodnes, přestože řada odborníku tvrdí, že k nim v Česku nedocházelo a nedochází.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít