Fotografie není k dispozici.

Libuše Rudinská

Fotografka a dokumentaristka Libuše Rudinská se narodila v Uherském Hradišti. V letech 1993–1999 studovala na FAMU obor fotografie. Po škole spolupracovala tři roky s Jaromírem Štětinou, se kterým natáčela dokumentární filmy v exotických destinacích (Keňa, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Afghánistán). Od roku 2002 točí dokumenty ve vlastní produkci a externě spolupracuje s Českou televizí.
Libuše Rudinská je také nositelkou několika zajímavých ocenění. V letech 1995, 1997, 1999 a 2000 se např. umístila vždy mezi třemi nejlepšími v prestižní soutěži Czech Press Photo. V období mezi roky 2009–11 se plně věnovala natáčení dokumentárního snímku Můj otec George Voskovec, který přibližuje osobní život a uměleckou kariéru Jiřího Voskovce od jeho příchodu do Spojených států v roce 1950 až po jeho úmrtí v roce 1981.

Filmografie

 • Celibát aneb tíživá samota kléru
  2020
 • Na tělo
  2018
 • Pavel Wonka se zavazuje
  2014
 • Můj otec George Voskovec
  2011
 • Dvacet bezesných let
  2009
 • Buď hodná, nebo mi tě vezmou
  2009
 • Uloupené mateřství
  2008

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít