Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu
Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu
Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu
Scéna z filmu Úrazy elektřinou v průmyslu

Úrazy elektřinou v průmyslu

Režie
Rok 
1950
Země
  • Česká republika
Délka
17min 
Zvukové stopy 

Třetím filmem Františka Vláčila natočeným pro brněnské Studio populárně vědeckých a naučných filmů byl instruktážní snímek Úrazy elektřinou v průmyslu, realizovaný na objednávku Československého ústavu práce. Film měl diváky varovat před riziky spjatými s používáním elektrických zařízení na pracovišti a poučit je o bezpečnostních předpisech. Stylizované hrané scény z různých továren nebo ze stavby přehrady proti sobě stavějí příklady nevhodných a bezpečných pracovních postupů. Tyto výchovné pasáže doprovázejí animované sekvence i záběry z Vláčilova předchozího filmu Hospodaření elektřinou.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít