Scéna z filmu Mizející vesnice
Scéna z filmu Mizející vesnice
Scéna z filmu Mizející vesnice
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Mizející vesnice

Režie
Rok 
2019
Země
  • Čína
Délka
172min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Na rozdíl od ostatních mladých lidí Hou Junli neodešel do města, nýbrž zůstal v opuštěné horské vesnici s rodinou. Podobně jako na jiných místech v zemi, i zde na severu čínské provincie Šan-si nouze vyhání příslušníky mladé generace z domovů, neboť tradiční práce již nedokážou zajistit dostatečný zdroj příjmů a obživy. Chatrné domky tak sice ještě vzdorují sněhu i dešti, jak dlouho ale může vesnice po zpřetrhání rodinných vazeb existovat? Časosběrný dokument přináší obsáhlé a poutavé svědectví o čtveru ročních dob v životě pokorných lidí, kteří milují své rodné místo nehledě na to, jak drsné k nim umí být. (KVIFF)

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít