Létání bez vidu podle systému OSP

Režie
Rok 
1953
Země
  • Česká republika
Délka
49min 
Zvukové stopy 
Titulky 

V roce 1951 přešel František Vláčil z Brna do Prahy, kde až do roku 1958 pracoval pro Československý armádní film. Celkem pro něj natočil okolo třiceti instruktážních a dokumentárních filmů. Létání bez vidu pomocí systému OSP představuje systém pro navádění letadel. Úvodní černobílou sekvenci, inscenující přistávání letadla ztížené nepříznivým počasím a špatnou viditelností, nasnímal kameraman Josef Illík. Po dramatickém úvodu, odvyprávěném stejně jako mnohé sekvence ve Vláčilových pozdějších filmech pouze obrazem, následuje barevná část, která má podobu přednášky pro piloty. Společně s nimi jsme seznámeni s navigačním systémem OSP využívaném v letectví právě při nevyhovujících světelných podmínkách.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít