Scéna z filmu Pure Art
Scéna z filmu Pure Art
Scéna z filmu Pure Art
Scéna z filmu Pure Art
Scéna z filmu Pure Art
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Pure Art

Režie
Rok 
2019
Země
  • Polsko
  • Bělorusko
Délka
51min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

V nejrůznějších čtvrtích běloruského Minsku se objevuje záhadný umělec. Napíná plátno a začíná malovat. Vytváří znepokojující geometrické postavy, obdélníky a čtverce. Zvědaví kolemjdoucí se umělce ptají na jeho díla, ale on jim odpovídá otázkou, co na plátně vidí. Postupně umělce poznáváme lépe. Je to Zahar Kudin, jeden z nejslibnějších běloruských malířů. Co maluje? Jaké tajemství se skrývá za obdélníky a čtverci? Odpověď je hodně překvapivá… Film ukazuje současné Bělorusko z nové perspektivy. Odhaluje tajemství „poslední evropské diktatury“.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít