Scéna z filmu Velký holky

Velký holky

Režie
Rok 
2023
Země
  • Česká republika
Délka
12min 
Zvukové stopy 

Velký holky pečují o ty, kteří se o sebe postarat nedokážou. Díky nim mohou lidé z šumavských vesnic zůstat doma místo stěhování do hospiců či domovů pro seniory. Film o ženách, které dělají péči jako zaměstnání a dělají ji navzdory nelehkým podmínkám v okrajových oblastech České republiky. Potřeby, které zajišťují, zahrnují nejen každodenní hygienu, jídlo a úklid, ale i ochotu naslouchat či pomoc při odchodu umírajícím.

Tento film vznikl v rámci workshopu My Street Films 2023 pod lektorským vedením Terezy Reichové a Martina Duška.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít