Portrét

Režie
Rok 
2002
Země
  • Rusko
Délka
28min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Lidé v krajině na pozadí chátrající dřevěné vesnice. Čas: rok od zimy do zimy mezi nebem a vodou. Mužům a ženám jsou přidělena jejich stanoviště, setrvájí na nich zpříma, bez hnutí. Jenom se dívají, čekají na okraji svých životů, tváře, ruce, oči, šaty. Každý z nich drží atribut své práce, i nepatrný, detail se náhle stává sociologickým faktem. Film nastoluje situace dlouhých pohledů lidi, kteří se nehýbou. Může se pohnout cokoli v krajině, ale oni ne.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít