Manželské etudy po dvaceti letech: Marcela a Jiří

Režie
Rok 
2006
Země
  • Česká republika
Délka
58min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dvacetiletý pár, chovatelka koní a telefonní mechanik, se bral z lásky a hned nadvakrát. Biblický slib, stvrzující církevní obřad, “Kamkoli půjdeš, půjdu já s tebou”, ovšem nedodrželi. Jejich manželství skončilo už po roce, krátce po narození dcery Ivanky, - slovy soudce - z důvodů objektivních i subjektivních. Soužití s rodiči Jiřího i nezralá neochota manželů ke kompromisu vyústily v sérii tragikomických i bolestivých soudních sporů, na jejichž konci byla křehká rovnováha civilizovaného srozumění v zájmu dcery. V pokračování však Jiří zmizel jak z Marcelina života, tak z filmu a příběh tohoto manželského páru se změnil v záznam klopotného existenčního zápasu jedné obyčejné ženy, k níž byl osud nemilosrdnější než k jiným. Mezi výchovou postiženého syna a ekonomickým nedostatkem sní Marcela své malé sny o “hodném trampovi do nepohody”, jejím trápením není ale zdaleka konec. V roce 2005 tragicky umírá Ivanka... Ohlas příběhu Marcely Haverlandové inspiroval Helenu Třeštíkovou k samostatnému celovečrnímu dokumentárnímu filmu Marcela (2007).

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít