Manželské etudy po dvaceti letech: Mirka a Antonín

Režie
Rok 
2006
Země
  • Česká republika
Délka
61min 
Zvukové stopy 
Titulky 

“Jednou jsme se stejně chtěli vzít a dítě to jen uspíšilo.” Snad až příliš – sedmnáctiletá Mirka se sotva vyučila kadeřnicí, devatenáctiletý Antonín byl dispečer. První léta jejich manželství velkou budoucnost neslibovala – mladičká matka, zbavená svobody a zábav svých vrstevníků a žehrající na malou účast manžela, na druhé straně stejně mladý otec, pokoušející se zabezpečit rodinu a snad jednou – i vlastní bydlení. Únava z kompromisů, nespokojenost s jednotvárností předčasné dospělosti... to vše se ale Mirce a Antonínovi podařilo v průběhu let přetavit ve zmoudřele rozumný vztah, v němž oba našli svou pracovní realizaci, dokázali vychovat dvě děti a stát se prarodiči. Jejich závěrečné konstatování: “Bylo to bouřlivých pětadvacet let, ale přežili jsme je...” proto není rezignovaným povzdechem, ale spíše svědectvím upřímnosti k sobě i svému životu.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít