Pulec, králík a duch svatý

Režie
Rok 
2007
Země
  • Česká republika
Délka
26min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Již čtvrtým rokem dochází kněz pravoslavné církve Libor Halík před brněnskou gynekologicko-porodnickou kliniku a nahlas zpívá žalmy. Každý den tak protestuje proti provádění potratů. Snímek poodhaluje myšlení muže, který je přesvědčen, že si lidé v Česku zvolili lenost místo pracovité křesťanské lásky, že potrat je vražda, homosexualita zvrhlost a ateismus smrtelný hřích. Jeho modlitební stráž před "potratnicí" vyvolává odmítavé reakce, ale on dál drží kříž a tvrdí: Není prorok beze cti, nežli v domě svém a vlasti své. Film získal Cenu diváka na MFDF Jiihlava 07.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít