Sejdeme se v Eurocampu

Režie
Rok 
2006
Země
  • Česká republika
Délka
57min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Tragikomický dokument Eriky Hníkové líčí život v české vesnici Běšiny prostřednictvím členů tří místních spolků; jeho hrdiny jsou dobrovolný hasič František, myslivec Mates a sokol Pavel. Hasiči nemají rádi sokoly, myslivci se snaží s nikým si nezadat, ale raději mají hasiče, sokolové si stěžují na všechny. _ Starosta obce sice zajistil prostředky pro vybudování školicího a rekreačního střediska, ale Eurocamp stojí za vsí a je určen víc turistům než místním, kteří se stále nemají kde setkávat, protože ve vesnici není kino ani hospoda. _ Ve filmu se zúčastníme hasičské soutěže a ocitneme se na mysliveckém bále v místní sokolovně. Společenské události dovolují režisérce ukázat, jak se zpřetrhaly sociální vazby. Mladí odcházejí často za prací do měst a staří tu žijí vzpomínkami mezi památníky starých časů, jako je bývalé zemědělské družstvo, které zarůstá plevelem. _ Proměněný český venkov zachycuje film moderní formou vyprávění, která umožňuje ve zpovědích a situacích postihnout vzdálenost mezi sousedy i iracionální impulsy, které ovlivňují jejich jednání. _ Dokument uzavírá dopis starosty, jímž vyjadřuje svůj nesouhlas s filmem: Za občany Běšin Vás všechny zvu k nám. Přijeďte se vykoupat do opraveného koupaliště v Eurocampu, přijet můžete na kolech po vyznačených cyklotrasách.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít