Scéna z filmu Odpočítávání
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Odpočítávání

Režie
Rok 
2004
Země
  • Litva
Délka
45min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Člověk umíra v nemocnici. Je jenom tělem, které pracuje k smrti, a nikdo neví, jaký život se za ním skrývá. Augustinas Baltrušaitis byl osobností litevského divadla i filmu, podílel se na pěti celovečerních filmech a v petrohradských ateliérech spolupracoval s ruským filmovým režisérem Konzincevem. Audrius Stonys jej potkává na konci jeho života jako samotáře nekomunikujícího s okolím a svým dokumentem pomalu odpočitává události, jimiž člověk propadá zapomenutí. Jednotlivé kapitoly filmu - přístav, domov, vzpomínky - jsou určeny náladou a, často beze slov, skládají události živita v kontemplativní mozaiku.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít