Scéna z filmu Diaries 1 - 8
Scéna z filmu Diaries 1 - 8
Scéna z filmu Diaries 1 - 8
Scéna z filmu Diaries 1 - 8
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Diaries 1 - 8

Režie
Rok 
1984
Země
  • Maďarsko
Délka
170min 

dílo - čas znovu nalezený - 100 hodin materiálu - storyboard zabral plochu 40 m2 - gestické umění montáže víceexponovaných záběrů - vypravěčův subjekt: celistvá konstrukce individuálního vědomí - neustálé sebezrcadlení může vést až k schizofrenii - některé deníky byly obdařeny zvukem po dvaceti letech - volný sled dějů, líčení pocitů a nálad, úvah, reflexí - ten, kdo prožije své šílenství prostřednictvím filmu, nebude možná zabíjet

Deníkové filmy se natáčejí neustále, stříhají se průběžně a končí smrtí - Szirtesovy intimně-společenské deníky jsou mohutným, mnohovrstvým útvarem, pozoruhodným obrazem individua a dobových mravů.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít