Bisztro

Režie
Rok 
1972
Země
  • Maďarsko 
Délka
8min 
Zvukové stopy 
Titulky 

holubi - předměstí Východu - pohyb a světlo - poetická síla umění střihu - živly města: vzduch a sny - mýtus města, který se vzpírá kauzalitě - výtvarnost o sobě se stává fabulačním prvkem - fyzická, a přesto neuchopitelná autonomní imaginace filmového díla - jemně zachycená aura sociální povahy panujících rozporů maďarského socialismu - vnitřní kreativita posouvá estetično do popředí, činí ji nástrojem poznání

Romanticky laděná filmová báseň, postihující naladění Budapešti na přelomu šedesátých a sedmdesátých let, se stylově inspirovala filmy avantgardy dvacátých let a režiséry, jako byli Walter Ruttmann a Dziga Vertov.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít