Scéna z filmu Memory of K. Z. (Phototherapy No. 1)
Scéna z filmu Memory of K. Z. (Phototherapy No. 1)
Scéna z filmu Memory of K. Z. (Phototherapy No. 1)
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Memory of K. Z. (Phototherapy No. 1)

Režie
Rok 
2006
Země
  • Maďarsko
Délka
28min 
Zvukové stopy 
Titulky 

portréty - neznámé ženy - vybrané doktorem Mengelem - příběhy jsou možná smyšlené - obrazy lidí v koncentračním táboře - znovu inscenované fotografie jako naléhavý deník - identita jedince (tvář) v podmínkách pozemského pekla - vězeň, který se z člověka stal předmětem zneužití - deník židovského lékaře Miklóse Nyiszliho, asistenta osvětimského anděla smrti - iluminace atmosféry prostředí koncentráku, prožitých hrůz, utrpení, ztráty a konce

Fotografické i filmové portréty žen, zaujaté i nezúčastněné výrazy, přikázané úsměvy, překrývající se, uhýbající; popisek filmu uvádí zdroj těchto fotografií, ale jeho autenticita je nejistá.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít