Scéna z filmu Gravitace
Scéna z filmu Gravitace
Scéna z filmu Gravitace
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Gravitace

Režie
Rok 
1981
Země
  • Maďarsko
Délka
21min 

anti-film - vše padá - tíže a milost - cynický, sebeironický, anarchistický film - ironická pozice, předvádějící peklo historie - film, který všechny kope do zadku - surové záběry odklízených mrtvol z varšavského ghetta - hromady mrtvých těl a stroje na zpracování masa - György Lukács: každé adekvátní rozumění umění je normativním nepochopením" - střílet do všeho, do hodin, do zrcadla i do filmu

Poškrábaný materiál, který připomíná, že film zůstává ve stavu zrodu, je šokující poemou o fyzické bolesti i nebezpečí organizovaného násilí, jemuž se lze vzepřít cynickým, ale svobodným gestem.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít