Pow-wow

Režie
Rok 
2007
Země
  • Velká Británie
Délka
7min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Richard Bartle od roku 2001 sledoval a zaznamenával nástupy a pády světových vůdců. Vytvořil sérii malých pláten, na kterých pracně reprodukoval jejich podobu, a zachytil tak každodenní změny a zvraty na politické scéně. Práce na osmiletém projektu Pow-wow‘ začala 20. ledna 2001, v den inaugurace amerického prezidenta George W. Bushe, a skončila 20. ledna 2009, v den, kdy z úřadu odešel. Během této doby Richard Bartle sledoval a zaznamenával nástupy a pády světových vůdců. Vytvořil sérii malých pláten, na kterých pracně reprodukoval jejich podobu, a zachytil tak každodenní změny a zvraty na politické scéně. Každé plátno je katalogem nedávné politické historie určitého státu či republiky a zachycuje jejich vůdce na cestě k moci. Když o moc přišli, tvůrce jejich obraz vymazal nebo jej překryl obrazem jejich nástupce. Snadno čitelná plátna svědčí o politické stagnaci, plátna se silnou vrstvou nánosů naopak o nestálé, proměnlivé situaci. Obrazy doprovází zvukový záznam – úvod k všeobecné deklaraci lidských práv, který simultánně předčítají tlumočníci OSN v několika světových jazycích. Zvukový doprovod tak imituje vrstevnatou a často nesrozumitelnou podobu obrazů.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít