Bata-ville: : Z budoucnosti strach nemáme

Režie
Rok 
2005
Země
  • Velká Británie
Délka
93min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Bata-ville je hořkosladký záznam anglického autobusového zájezdu do moravského Zlína, kde Baťa založil své obuvnické impérium. Výtvarnice a režisérky Popeová a Guthrieová vzaly na tuto cestu bývalé zaměstnance již zavřených Baťových továren na obuv ve Velké Británii, z oblastí, kde právě probíhá ekonomická regenerace. Tato jedinečná cesta je provede Baťovým odkazem i měnící se Evropou.

Cesta, která začíná jako bezplatná dovolená, se brzy stane příležitostí společně si představit, co inspirativní heslo Tomáše Bati „Z budoucnosti strach nemáme“ může znamenat v Británii 21. století.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít