Scéna z filmu Obec B.
Scéna z filmu Obec B.
Scéna z filmu Obec B.
Scéna z filmu Obec B.
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Obec B.

Režie
Rok 
2002
Země
  • Česká republika
Délka
30min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Obec Blšany jsou malou vesničkou v Čechách, o níž by se veřejnost pravděpodobně nikdy nic nedozvěděla, kdyby Blšany nežily dvojím životem. Většinu času se nic neděje. Vesničané ryjí své zahrádky, posedávají před konzumem u lahvového piva, chodí do práce. Bývalý učitel a promítač místního kina natáčí poklidný život vsi videokamerou - autoři tohoto dokumentu ho tedy učiní průvodcem. Jednou za čas to však přijde: Do vsi se nahrnou autobusy a auta plná fotbalových fanoušků a Blšany prožívají den prvoligového zápasu. Obrovský stadion, který tu vybudoval soukromý podnikatel a bývalý předseda Českého fotbalového svazu, vypadá sice ve vsi tak trochu nepatřičně, zato jí však zaručuje jistý věhlas. Jak se k tomu staví místní? Změnil nějak tento pomník novodobého kapitalismu v Čechách jejich hodnotový systém? Proč se jim tak stýská po časech, kdy jim v klidu vládli komunisté? Má zdejší fotbal nějaký význam pro církev svatou? A co samotní hráči? Mají ke vsi vůlbec nějaký vztah?

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít