Scéna z filmu Koliba
Scéna z filmu Koliba
Scéna z filmu Koliba
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Koliba

Režie
Rok 
2009
Země
  • Slovensko
Délka
45min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

Režisérka Zuzana Piussi v hlavní roli dokumentární detektivky o osudech slovenského filmu. Cestou do kopce Bratislavou, kde kdysi sídlily ateliéry Slovenského filmu Koliba, ukazuje fragmenty rozporuplných pravd, absurdních polopravd a utajovaných lží o rozpadu a rozkradení “rodinného stříbra” – slovenského filmu. Je to první pokus o analytičtější zmapování problému, který už roky zůstává z hlediska slovenské kultury nezodpovězený.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít