Scéna z filmu Babylon
Scéna z filmu Babylon
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Babylon

Režie
Rok 
2012
Země
  • Tunisko
Délka
119min 
Jazyky ve filmu 

Vzpoura, která propukla v Libyi na jaře roku 2012, vedla k útěku více než milionu uprchlíků do sousedního Tuniska skýtajícího bezpečný úkryt před vzrůstající vlnou násilností. Poblíž hraničního přechodu Ras Jdir byl narychlo zřízen rozsáhlý utečenecký tábor, v němž se trio filmařů rozhodlo jen tak bez koncepce natáčet dokument. Tato na pochodu vznikající kronika stavby, provozu a bourání tábora zachycuje postmoderní Babylon a jeho mezinárodní osazenstvo vystěhovalců i režim humanitárních pracovníků a mezinárodních médií, jež vysílají své „obrázky“ do světa. Vizuálně působivý, svěží a nedogmatický snímek Babylon odhaluje zřídkakdy spatřenou stránku Arabského jara.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít