Scéna z filmu The Bus
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

The Bus

Režie
Rok 
2005
Země
  • Lotyšsko
Délka
58min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Autobus z Tallinnu do Kaliningradu překročí během jediné noci hned troje hranice: mezi Estonskem a Lotyšskem, mezi Lotyšskem a Litvou, a mezi Litvou a Ruskem. Cestující potřebují čtyři měny, aby si mohli zajít na záchod nebo koupit svačinu. V dobách Sovětského svazu nebyly na této trase pohraniční stráže potřeba. Po vstupu prvních tří pobaltských států do EU se historie opět změnila.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít