Scéna z filmu The New South of Italy
Scéna z filmu The New South of Italy
Scéna z filmu The New South of Italy

The New South of Italy

Režie
Rok 
2010
Země
  • Švýcarsko
Délka
74min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Filmová reflexe změn probíhajících na jihu Itálie. Kdysi odsud lidé houfně odcházeli, nyní sem naopak noví usedlíci proudí, a to díky přílivu migrantů z Afriky, Rumunska nebo Ukrajiny. V důsledku odmítavého postoje a xenofobních zákonů prosazených Ligou severu na severu Itálie se navíc na jih přesouvají další a další obyvatelé. Na jihu však chybí infrastruktura a zdroje, které by dokázaly takovéto množství nově příchozích uspokojit. Noví i původní usedlíci se o tyto skromné zdroje musejí umět i navzdory vysoké míře násilí a vykořisťování podělit.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít