Dok Talks 2013 / Do You See What I See? The Invisible In Documentary Films

Režie
Rok
2013
Země
  • Německo
Délka
63min
Zvukové stopy
Titulky

DOK Leipzig Talks patří mezi zvláštní doprovodné programy, které německý festival DOK Leipzig nabízí zájemcům z řad profesionálního filmového publika i širší veřejnosti.
Trojice tvůrců Daniela de Felice, Marina Razbezhkina a režisérský tandem Johanna Domke a Marouan Omara nabízí setkání s originálními tvůrčími přístupy. Francouzská autorka Daniela de Felice nechává na příkladu svého snímku CASA nahlédnout do procesu tvorby unikátního žánru animovaného dokumentárního filmu. Ruská producentka Marina Razbezhkina, která je zároveň spoluzakladatelkou divadelní a dokumentární akademie, poodkrývá pozadí vzniku filmů pocházejících z východoevropského regionu. Johanna Domke a Marouan Omara zásahli festivalové diváky netradičně pojatým představením egyptské Lotosové revoluce roku 2011, kterou ve snímku CROP vyobrazili prostřednictvím žurnalistických obrazů.


MODERUJE
Ekkehard Knörer (CARGO), Lars Meyer (DOK Leipzig)


HOSTE
Daniela de Felice Casa
Marina Razbeshkina Optical Axis
Johanna Domke/ Marouan Omara Crop

Kolekce

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Členové Doc Alliance

Doc Alliance je tvůrčí partnerství 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu. Naším cílem je prosazování žánru dokumentárního filmu, podpora jeho rozmanitosti a propagace kvalitních autorských dokumentárních snímků.