Výzva

Režie
Rok
1999
Země
  • Česká republika
Délka
53min
Zvukové stopy
Titulky

Dokumentární film sledující několik let v životě Jana Potměšila, který se stal velmi brzy populárním hercem a ztělesňoval typ mladého sportovně založeného intelektuála. Po těžké autonehodě v r. 1989 však skončil na vozíku. V té době mu bylo 23 let. Po roce rehabilitace se vrátil na divadelní prkna. Exceluje v inscenaci „Růže pro Algernon“ a hraje ji průběžně stále před vyprodanými hledišti v celé zemi. Žije ale i svůj soukromý život, prožívá nové lásky a rozchody, občansky se angažuje a občas se vrací do nemocnice. Cílem tohoto filmu je podat nepatetický obraz života, který je žit plně navzdory nepřízni osudu.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.