Výzva

Režie
Rok 
1999
Země
  • Česká republika
Délka
53min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentární film sledující několik let v životě Jana Potměšila, který se stal velmi brzy populárním hercem a ztělesňoval typ mladého sportovně založeného intelektuála. Po těžké autonehodě v r. 1989 však skončil na vozíku. V té době mu bylo 23 let. Po roce rehabilitace se vrátil na divadelní prkna. Exceluje v inscenaci „Růže pro Algernon“ a hraje ji průběžně stále před vyprodanými hledišti v celé zemi. Žije ale i svůj soukromý život, prožívá nové lásky a rozchody, občansky se angažuje a občas se vrací do nemocnice. Cílem tohoto filmu je podat nepatetický obraz života, který je žit plně navzdory nepřízni osudu.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít