Paměť 20. století: Nebylo to marný

Režie
Rok
2006
Země
  • Česká republika
Délka
57min
Zvukové stopy
Titulky

Film přibližuje neuvěřitelně vitálního klasika české psychologie a psychiatrie, který v roce 2006 oslavil 90. narozeniny. Jeho životní osudy jsou úzce spjaty se záchytnou stanicí a léčebnou u Apolináře. Vzpomíná nejen na slavné pacienty, ale film je zejména holdem zanícenosti, zapálenosti a určité příkladnosti v jednom oboru. Druhou hlavní postavou filmu je jeho celoživotní partnerka, kterou si však nikdy nevzal, kolegyně Arnoštka Maťková.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.