Získejte roční předplatné se 40% slevou pouze do 29. března

Japonská neděle

Režie
Rok
1981
Země
  • Česká republika
Délka
13min
Zvukové stopy
Titulky

Režisérka Helena Třeštíková a kameraman Jan Vaniš využili svého pobytu v Japonsku s Divadlem Spejbla a Hurvínka k natočení zajímavého dokumentu. Jak tráví neděli průměrný obyvatel Tokia? V časově nevelkém prostoru se autorům podařilo nastínit zajímavosti a zvláštnosti tohoto obrovského města, v němž je Evropan šokován především protiklady, vyplývajícími ze staleté tradice a z vysoce vyspělé, přetechnizované, ale poněkud odlidštěné současnosti. Na začátku filmu je připomenuta jednoduchá zásada, kterou dodržují Japonci: „Přej si a přání ti bude vyplněn“. Uvidíme rybí trh Cukidži v Tokijském zálivu, malé nádrže „curibori“ uprostřed města, kde lze rekrečně chytat ryby a nebo soutěž v „ledovém sochařství“ na hlavní tokijské tepně Ginze. Podvečerní expres Hikari symbolicky uzavírá naší procházku.

Film není k dispozici :-(

Omlouváme se, ale film není v tuto chvíli k dispozici.

Detaily

Komentáře

Pro přidání komentáře se prosím nejprve přihlašte nebo zaregistrujte.

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air, z.s. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.