Manželské etudy: Ivana a Pavel

Režie
Rok 
1987
Země
  • Česká republika
Délka
35min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Jednadvacetiletý strojní zámečník a o rok starší prodavačka přirozeně harmonickým způsobem vytvořili až archetypální model partnerského vztahu. Aktivnější Pavel si vedle zaměstnání a rodiny dokázal najít čas i na řadu koníčků a Ivana od počátku zaujala pozici jeho velkorysé a chápající opory. Kromě prvních let manželství, kdy se rodina potýkala s ekonomickými problémy, zůstávala v domácnosti a jako pravý strážce rodinného krbu žila především úspěchy, zájmy a problémy svých blízkých. Její postoj nabyl nového smyslu po revoluci, která otevřela nové obzory Pavlově podnikavosti a kdy začaly dorůstat i obě jejich děti, starší Dominik a mladší Růženka, které zdědily aktivní povahu svého otce. Bez ohledu na společenské proměny i ubíhající čas se tak dokonale naplnila Pavlova dávná představa štěstí: “Klid v rodině a její materiální zajistění. To je vrchol – co víc si člověk může přát?”

Manželské etudy po dvaceti letech: Ivana a Pavel

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít