Scéna z filmu Web
Scéna z filmu Web
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Web

Režie
Rok 
2013
Země
  • Peru
  • Spojené státy
Délka
82min 
Jazyky ve filmu 

Projekt „One Laptop Per Child“ má dětem z nejchudších a nejodříznutějších koutů světa zpřístupnit nekonečný svět vědomostí na internetu. V opuštěné peruánské vesnici Antuyo žije stovka obyvatel. Jsou izolovaní od moderní společnosti a jejich životní styl zůstal stát stranou technologického vývoje posledních dvou set let. To se má všechno změnit, když do vesnice připluje člun se 14 laptopy, generátorem a satelitním talířem. Když jde druhý den pětiletý Roy do školy, poprvé se setká s novým učebním nástrojem. Režisér snímku Michael Kleiman sleduje projekt od Royových prvních váhavých úhozů na bílé klávesnici až po jeho rozšíření po celém Peru. Snímek nabízí optimistický pohled na nové příležitosti, komunity a změny, které přináší moderní technologie.

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít