Scéna z filmu Bez vůně
Scéna z filmu Bez vůně
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

Bez vůně

Režie
Rok 
2014
Země
  • Slovensko
Délka
10min 
Jazyky ve filmu 
Titulky 

„Měla jsem více námětů na film. Ale vyhrál ten o pocitu zbytečnosti, související s nezaměstnaností. Vycházela jsem z toho, že prostý člověk téměř nikoho nezajímá. Je součástí masy. Vybrala jsem z této masy nenápadnou, obyčejnou ženu, která po 30 letech strávených v továrně dostane výpověď, a sledovala jsem, co asi cítí, když je poslední den v práci. Bojí se budoucnosti? Cítí se využitá? Odhozená jako nepotřebný kus? Bojí se prázdnoty, která nastala? To, co dělala, bylo včera ještě potřebné a dnes to nebude nikomu chybět? Zaujalo mě, jestli v tomto momentu nepocítí paradoxně i svobodu.“


Co je to „Slovensko“? Jak vysvětlit pojem „Slovensko“ neznámému cizinci, návštěvníkovi z jiné planety, v horizontu posledních 20 let? Jaký je genetický či programovací kód softwaru „Slovensko“? Jak se používá, jak se mění?

Slovensko 2.0 je film o dvaceti letech samostatného Slovenska očima deseti režisérů. Skládá se z deseti desetiminutových filmů různých žánrů – od hraného přes animovaný, dokumentární až po experimentální film. Deset režisérských osobností širokého generačního, názorového a žánrového spektra – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok – odpovídá na otázku: Co je to Slovensko?

Výsledkem je unikátní umělecká reflexe moderních dějin země a zároveň reflexe slovenské kinematografie v jejích různých podobách.

Film bohužel není dostupný :(

Omlouváme se, ale tento titul není ve vaší zemi k dispozici.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít