Scéna z filmu The Yellow Bank
Scéna z filmu The Yellow Bank
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

The Yellow Bank

Režie
Rok 
2010
Země
  • Spojené státy
  • Čína
Délka
27min 

V krátkém dokumentu zachycujícím nejdelší zatmění slunce 21. století se divák ocitá na kontemplativní projížďce ve člunu po řece Chuang-pchu v čínské Šanghaji. Režisér snímku J. P. Sniadecki, který v Šanghaji před devíti lety pobýval, používá zatmění jako katalyzátor, jehož pomocí zkoumá, jak počasí, světlo a zvuk ovlivňují městské architektonické prostředí během tohoto velice vzácného jevu.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít