Radokova Trojská válka

Režie
Rok 
2013
Země
  • Česká republika
Délka
26min 
Zvukové stopy 

Časosběrný dokument Radokova Trojská válka mapuje vznik hry Troilus a Kressida na prknech Národního divadla. Během zkoušení hry podnikají tvůrci spolu s režisérem Davidem Radokem sondu do dnešní doby. Zažíváme dnes opravdu něco ze skepse, kterou znal i Shakespeare? Jsme sebevědomou společností nebo připomínáme spíše unavené řecké vojsko před branami Tróje? Víme po pětadvaceti letech života ve svobodě, za co bojujeme a kam směřujeme? Nebo většinu času žijeme spory stejně iracionálními, jako bylo unesení Heleny, a za velkými slovy skrýváme v lepším případě vlastní slabost, v horším zlé úmysly?

Film bohužel není dostupný :(

V našem aktuálním programu ale objevíte další skvělé filmy.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít