Scéna z filmu The Event
Scéna z filmu The Event
Scéna z filmu The Event
Sdílet přes
  • Facebook
  • Twitter

The Event

Režie
Rok 
2015
Země
  • Nizozemsko
  • Belgie
Délka
73min 
Zvukové stopy 
Titulky 

Dokumentarista a režisér Sergej Loznica shromáždil hodiny archivních záběrů ze srpnového puče v Sovětském svazu v roce 1991, kdy se skupina funkcionářů z konzervativního křídla Komunistické strany pokusila svrhnout Michaila Gorbačova a v reakci na to vyšli obyvatelé Moskvy a Leningradu do ulic. S využitím němých archivních záběrů vytvořil Loznitsa lyrické vyprávění o pádu Sovětského svazu.

Detaily

Portál DAFilms.cz je výsledkem tvůrčí spolupráce 7 klíčových evropských festivalů dokumentárního filmu sdružených do Doc Alliance. Naším cílem je posouvat hranice dokumentárního filmu, propagovat jeho rozmanitost a podporovat kvalitní autorské filmy.

Členové Doc Alliance

Chcete být pravidelně informováni o našem filmovém programu?

Odesláním registrace k Newsletteru souhlasím se zasíláním obchodních sdělení elektronickými prostředky a souvisejícím zpracováním osobních údajů pro účely zasílání Newsletteru Doc-Air Distribution s.r.o. a potvrzuji, že jsem si přečetl(a) Zásady zpracování osobních údajů, textu rozumím a souhlasím s ním, přičemž beru na vědomí práva zde uvedená, zejména právo na námitky proti provádění přímého marketingu.

Poslat svému Junioru

Zavřít